Szukaj
Close this search box.

Rachunki dla Rolników

Kredyt obrotowy w bieżącym rachunku rolniczym

Dodatkowe środki w rachunku

Bieżące zobowiązania wynikające z prowadzonej działalności rolniczej stanowią dla Twojego gospodarstwa duże obciążenie? Zastanawiasz się nad skutecznymi sposobami ich minimalizacji? Z pomocą przyjdzie Ci Kredyt Obrotowy w Rachunku Bieżącym – idealna forma regulowania tego typu należności, umożliwia on wielokrotne zadłużenie się w Rachunku Bieżącym do wysokości limitu ustalonego w umowie kredytowej, zapewniając dodatkowe źródło finansowania, co sprzyja płynności finansowej oraz dalszemu rozwojowi prowadzonego przez Ciebie gospodarstwa rolnego.

Warunkiem uzyskania tego kredytu jest posiadanie Rachunku Bieżącego – bank wymaga by kredytobiorca był ich klientem przynajmniej od 6 miesięcy. Jeśli niedawno przeniosłeś rachunek z innego banku, starając się o udzielenie kredytu przedstaw historię rachunku z banku, który dotychczas prowadził Twój Rachunek Bieżący.

Warunki Kredytu obrotowego w rachunku

Limit kredytu ustalany jest z uwzględnieniem:

  • wysokości obrotów na rachunku bieżącym,
  • poziomu zdolności kredytowej,
  • wysokości zapotrzebowania na środki obrotowe
  • rodzaju i wartości proponowanych zabezpieczeń spłaty kredytu.

 

Maksymalny okres kredytowania wynosi 12 miesięcy, istnieje możliwość przedłużania limitu na kolejne 12 miesięczne okresy bez obowiązku jego spłaty (rozliczenia).

Jak korzystać z kredytu?

Kredyt Obrotowy w Rachunku Bieżącym zwiększa saldo debetowe Rachunku Bieżącego. Możesz więc dokonywać w ciężar rachunku płatności na kwotę większą niż aktualny stan wolnych środków na rachunku, ale nie przekraczającą sumy wolnych środków i określonego umową limitu. Kredyt ma charakter odnawialny – wszelkie wpływy na rachunek pomniejszają zadłużenie.

Jak spłacić kredyt w rachunku?

Odsetki naliczanie są jedynie od wielkości faktycznego zadłużenia, naliczane są na bieżąco i co miesiąc pobierane z rachunku – tym samym spłata należnych odsetek może być wliczona w ciężar limitu kredytowego. Spłata kredytu następuje automatycznie z bieżących wpływów na rachunek.

Ile kosztuje kredyt?

Kredyt w rachunku bieżącym oprocentowany jest według zmiennej stopy procentowej ustalanej w oparciu o stawkę WIBOR i marżę Banku.

Co u nas słychać?

Dołączamy do zbiórki WOŚP!

Bank Spółdzielczy w Niedrzwicy Dużej dołącza do 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbędzie się 29 stycznia i przyświeca mu cel walki z sepsą, chorobą zagrażającą życiu.

Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy, masz pytania odnośnie naszych usług?

Skontaktuj się z nami już dziś, otrzymasz odpowiedzi i porady.