Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

 Dołączamy do wyzwania RakReaton i wspieramy dzieci chore na nowotwory

Zrzeszenie BPS i Bank Spółdzielczy w Niedrzwicy Dużej podejmuje wyzwanie RakReaton. Dołączamy i wspieramy dzieci
chore na nowotwory

W Polsce co roku średnio u 1200 dzieci diagnozowany jest nowotwór.

Dlatego Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową już po raz czwarty organizuje inicjatywę RakReaton. Jest to ogólnopolskie wyzwanie o charakterze charytatywnym i sportowym.

W dotychczasowych edycjach RakReatonu uczestniczyło łącznie 26 tysięcy osób z całej Polski, pokonując ponad 3 miliony kilometrów. Zaangażowanie to przełożyło się na pozyskanie 320 tysięcy złotych na wsparcie dzieci z chorobą nowotworową. To dowód na to, jak wiele osób chce pomagać. W tym roku do wyzwania dołączamy również my!

4. edycja RakReatonu startuje 1 września i potrwa do końca września, czyli przez cały miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Tegoroczny cel to wspólne osiągnięcie 1 miliona 200 tysięcy kilometrów. Bo rokrocznie właśnie u 1200 dzieci i nastolatków w Polsce diagnozowana jest choroba nowotworowa. Jeśli uczestnikom uda się osiągnąć założony cel, wówczas Partnerzy wyzwania: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej i Grupa Impel przekażą 120 tysięcy złotych na wsparcie i leczenie dzieci.

To oznacza, że Wasze zaangażowanie = pomoc finansowa dla chorych dzieci.

Cel możemy osiągnąć wspólnie, na wiele sposobów.

Wyzwanie oferuje 3 rodzaje aktywności, które pozwalają osiągać potrzebne kilometry. To oznacza, że każdy pomaga jak może!

  • Nogi (dostępne aktywności: bieg, bieg trailowy. spacer, nordic walking, wędrówka, bieg narciarski, ski-tour, wózek inwalidzki, bieżnia) – zapis GPS
  • Koła (dostępne aktywności: rower, rower szosowy, rower gravelowy, rower górski, rower elektryczny, hulajnoga, rolki/wrotki, deskorolka, rower ręczny, stacjonarny) – zapis GPS
  • Kroki (wystarczy połączyć źródło kroków aplikację Google Fit/ Apple Zdrowie lub zegarek Garmin/Polar, dzięki temu każdy krok zostanie wliczony do wyzwania)

Jak działa monitorowanie aktywności fizycznej?

Wystarczy na swoim urządzeniu mobilnym zainstalować aplikację Activy, która będzie monitorowała aktywność i zliczała pokonany dystans.

W aplikacji można zapisywać każdą z dostępnych kategorii, a po połączeniu źródła kroków, nie trzeba uruchamiać aplikacji za każdym razem, gdy idzie się na spacer – aplikacja automatycznie zaciągnie dane.
W Activy dostępny jest ranking indywidualny i zespołowy, a w nich ranking łączony wszystkich kategorii oraz osobne rankingi kategorii: nogi, koła, kroki.

W grupie siła!

W RakReatonie można brać udział zarówno indywidualnie, jak również grupowo. Można tworzyć drużyny i rywalizować z pozostałymi drużynami w firmie. Pamiętajcie, że ostatecznie razem tworzymy jeden zespół i możemy stanąć na podium RakReatonu w tym roku! Dlatego wzajemna motywacja będzie kluczowa, by osiągnąć cel.

Potrzebujesz pomocy, masz pytania odnośnie naszych usług?

Skontaktuj się z nami już dziś, otrzymasz odpowiedzi i porady.